Novinky

České Švýcarsko - Z Jetřichovic přes Falkenštejn, Vysokou Lípu a Dolský mlýn do Růžové

10.11.2018 20:15

V sobotu 10.11.2018 jsme šli zamlženým dnem lesy a kaňony z Jetřichovic do Růžové a vynechali jsme skalnaté vyhlídky, ze kterých by nebylo nic vidět. A byl to hezký výšlap. Fotoreportáž najdete tady:

Z Jetřichovic přes Falkenštejn, Vysokou Lípu a Dolský mlýn do Růžové

Olda DVT

 

České středohoří - Ze Sebuzína na vyhlídky pod Lenochem, na Varhošť a přes Holý vrch do Litoměřic

06.10.2018 20:42

V sobotu 6.10.2018 jsme si vyjeli do Českého středohoří a vystoupali jsme ze Sebuzína na dvě úžasné vyhlídky pod kopečkem Lenoch, pak jsme došli na rozhlednu na Varhošti a z ní jsme sešli do Litoměřic. Počasí bylo slunečné, ale viditelnost do dálky nebyla... Fotoreportáž najdete zde:

Ze Sebuzína na vyhlídky pod Lenochem, na Varhošť a do Litoměřic

Olda DVT

České Švýcarsko - Brodění Chřibské Kamenice od Jetřichovického koupaliště do Dolní Chřibské

11.08.2018 20:45

Bylo léto, byla velká vedra a to je nejlepší vyrazit k vodě. Ale ne k vodě ležet, k vodě tekoucí a jít s ní až kam to jde. A to jsme udělali tuto sobotu. Šli jsme od Jetřichovic Pavliným údolím proti proudu Chřibské Kamenice až do Dolní Chřibské.

Fotoreportáž najdete tady:

Brodění Chřibské Kamenice od Jetřichovického koupaliště do Dolní Chřibské

Olda DVT

Kokořínsko - Z hradu Jestřebí na vyhlídky u Maršovic, Černou roklí a přes Novou Skalku na vyhlídku na Šedině a Selskou roklí do Starých Splavů

16.06.2018 21:00

Poslední jarní sobota roku 2018 se vydařila. Nebylo takové vedro jako v předchozích dnech a byla i docela slušná viditelnost. Vyrazili jsme od nádraží Jestřebí  (které je ale v Provodíně) na hrad Jestřebí (to byla 1. vyhlídka), pak mezi poly nahoru na Maršovice (2. vyhlídka), kousek po červené na křižovatku s zelenou a Černou roklí dolů, přes Novou Skalku na Šedinu (3. vyhlídka) a Selskou roklí do Starých Splavů. Výborná procházka. Celou fotoreportáž najdete zde:

Kokořínsko-Jestřebí,Maršovice,Černá rokle,Nová Skalka,Šedina

Olda DVT

České Švýcarsko - Z České Kamenice na Větrný vrch, Vlčí roklí ke Chřibské Kamenici a pak do Jetřichovic...

26.05.2018 19:02

V sobotu 26.5. jsme vyrazili (v červencových teplotách) na výhledový a také divoký výšlap z České Kamenice do Jetřichovic. Nejprve na krásnou vyhlídku z Větrného vrchu a pak neznačenou divočinou na skály u Borku a Vlčí roklí k brodům přes Chřibskou Kamenici... A do Jetřichovic... Byl to krásný den... Fotoreportáž můžete číst zde:

Z České Kamenice do Jetřichovic

Olda DVT

Lužické hory - Z Kamenického Šenova přes Panskou skálu, Klučky a Polevský vrch do Kytlic

19.05.2018 21:02

V sobotu 19.5.2018 měla být krásná viditelnost a tak jsme vyrazili z Kamenického Šenova přes tři vyhlídkové vrcholy do Kytlic. Bohužel, počasí nás zklamalo, viděli jsme toho do dálky málo, ale byl to hezký výšlap. Celou fotoreportáž můžete číst zde:

Z Kamenického Šenova do Kytlic

Olda DVT

České Švýcarsko - Z Doubice na Hadí pramen a zpět

12.05.2018 21:08

V sobotu 12.5.2018 jsme byli "otevřít" náš Hadí pramen. Jeli jsme auty do Doubice a pak jsme razili jednou z našich oblíbených cest na Haďák a pak po cyklostezce přes Kuní vrch atd. zpět do Doubice. Byl to krásný den! Fotoreportáž můžete číst zde:

Z Doubice na Hadí pramen a zpět

Olda DVT

České středohoří - Z Úštěku přes hrad Helfenburk a hrádek Hřídelík do Kravařů

24.03.2018 19:39

V sobotu 24.3.2018 bylo dopoledne překrásné počasí. Pak se sice nebe zatáhlo mraky, ale i tak to byl úžasný výšlap. Fotoreportáž najdete zde:

Z Úštěku přes Helfenburk a Hřídelík do Kravařů

Olda DVT

České středohoří - Z Děčína Staré Město přes Chlumy a Lesnou do Boletic

03.03.2018 20:50

Celý týden byl mráz a krásně čistý vzduch. V pátek se oteplilo a s tím oteplením přišel i opar, či kouřmo... Prostě svítilo sluníčko, ale viditelnost byla mizerná. Ale výšlap byl naplánovám a tak jsme šli. Ze "Staráku" na Chlum, pak na Velký Chlum, na Lesmou a do Boletic. Kamarádi šli neznačenou "divočinou" do Nebočad, ale já jsem terénem nemohl a tak jsem sešel po silnici do Boletic. Myslím, že to byla celkem slušná túrka. Fotoreportáž najdete zde:

Z Děčína Staré Město přes Chlumy a Lesnou do Boletic

Olda DVT

 

České Švýcarsko - Ze stanice ČD Veselé pod Rabštejnem do Růžové

24.02.2018 21:45

Měla být hezká sobota a také byla. Jen bylo mírně pod nulou. Ráno -5 a odpoledne -2°C. Jeli jsme vlakem do Veselého pod Rabštejnem a došli (trasu uvidíte v mapě ve fotoreportáži) do Růžové, kde jsme poseděli v oblíbené restauraci U Kostela a jeli domů. Fotoreportář můžete číst zde:

České Švýcarsko - Z Veselého pod Rabštejnem do Růžové

Olda DVT

Záznamy: 41 - 50 ze 248
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>