Novinky

České Švýcarsko - Z Libouchce na symbolický hřbitov horolezců v Ostrovských skalách a přes Sněžník do Jílového v sobotu 13.11.2021

19.11.2021 19:01

Podzim... počasí nic moc, stromy už skoro bez listí, ale nás doma nic neudrží... tak jdeme a vy pojďte s námi! Z Libouchce cestou Pod stěnami k Tiským stěnám, dál k symbolickému hřbitovu horolezců v Ostrovských stěnách a přes Sněžník do Jílového. Fotoreportáž je zde:

Z Libouchce přes Ostrov do Jílového

Olda DVT

Lužické hory - Svor, vodopád Rousínovského potoka, Sirný pramen, Jelení kámen a nádr. Jedlová v sobotu 6.11.2021

15.11.2021 19:00

To zase byla krásná sobota. Ráno a dopoledne bylo mlhavo, ale pak se mlha rozpustila, vylezlo sluníčko a my měli i krásné výhledy. Fotoreportáž najdete zde:

Svor, vodopád Rousínovského potoka, Sirný pramen, Jelení kámen

Olda DVT

Máchův kraj - Z Úštěku na hrad Helfenburk a přes Ostré zpět do Úštěku v sobotu 30.10.2021

02.11.2021 19:11

Opět byla krásná podzimní sobota a my jsme vyrazili vlakem z Děčína přes Českou Lípu, kde přistoupila Polevská buňka, do Úštěku, kam přijeli členové našich dalších buněk a to Českokamenické a Litoměřické, auty a šli jsme přes Hrádecký důl na Helfenburk a pak přes Ostré zpět do Úštěku. Fotoreportáž je zde:

Z Úštěku na Helfenburk a přes Ostré zpět

Olda DVT

České Švýcarsko - Z Maxiček nad Dolní Žleb a kolem Králova mlýna zpět na Maxičky po přívalových deštích v červenci 2021

02.11.2021 12:58

Ty přívalové deště jsme s Jitkou přežili v Kytlicích, kterým se vyhnuly. Ale viděl jsem fotky Dolního Žlebu v novinách a šli jsme to tam prozkoumat. 

Fotoreportáž je zde:

Z Maxiček nad Dolní Žleb a kolem Králova mlýna zpět

Olda DVT

 

Máchův kraj, CHKO Kokořínsko - Ze Starých Splavů kolem Máchova jezera do Doks

28.10.2021 19:18

A opět byla krásná podzimní sobota... i když musím přiznat, bylo dost pod mrakem... vyrazili jsme ze Starých Splavů na Lázeňský kopeček, na vyhlídku Miloše Formana... ale proč to tady budu popisovat?... Přečtěte si fotoreportáž:

Ze Splavů kolem Mácháče do Doks

Olda DVT

Máchův kraj, CHKO Kokořínsko... Kolečko u Blíževedel...

28.10.2021 19:09

Tak to zase byla jednou krásná sobota... a nejen tím, že se povedlo počasí, ale také tím, že za námi do Blíževedel přijeli i kamarádi z Mostu... s dědkem Petrem si už píšeme několik let a ten vzal s sebou i dva další kluky... jsem velmi rád, že jsme se konečně poznali osobně... a kde jsme chodili?... čtěte dál...

Kolečko u Blíževedel

Olda DVT

Výšlap do Českého středohoří na rozhlednu na Lucemburkově kopci a za vlašskými znameními u Varty

15.10.2021 18:37

V sobotu 9.10.2021 bylo úžasně krásné počasí a nám se túra vydařila. Jeli jsme z Děčína přes Ústí nad Labem do Malečova, vylezli na novou rozhlednu na Lucemburkvě kopci (byla otevřena 8.5.2020) a přes bývalý lom u Varty (jsou tam vytesána vlašská znamení) došli do Velkého Března. Fotoreportáž čtěte zde:

Z Malečova přes Lucemburkův kopec a Vartu do Velkého Března

Olda DVT

Hadí pramen v Českém Švýcarsku, historie, aneb jak šel čas od roku 1991...

30.11.2020 16:36

Hadí pramen... dříve zapomenutý, nepoužívaný, dnes plný turistů... snad jsme ho měli nechat spát... ale před 30 roky jsme ještě byli mladí a nerozvážní a udělali jsme z něj (myslím) hezké místo pro chvíli odpočinku a pro ochutnání výborné pitné vody, pro zahnání žízně... na túře se to vždy hodí, daleko široko takové místo v Českosaském Švýcarsku není... a když už jsme to zvelebení Haďáku provedli, tak se nyní můžete podívat na historii, na to jak tehdy vzniknul a jak s ním šel čas...

Hadí pramen

Olda DVT

Záhada vodních toků Sporný potok, Bělský potok a potok Ostružník je vyřešena

11.05.2020 18:17

První květnový týden jsem takhle jedno odpoledne vyrazil od křižovatky Kristin Hrádek proti proudu vody až na Medvědí louku a pak zpět. A to proto, že tvůrci map na serveru "mapy.cz" pojmenovali tento vodní tok od Maxiček až pod Medvědí louku Ostružník. To je ale blbina. Z něčeho ale museli čerpat, že? Šel jsem tedy tuto záhadu prozkoumat a myslím, že i vyřešit. Reportáž z tohoto průzkumu a výsledky z něj vyplývající najdete zde:

Záhada vodních toků Sporný potok, Bělský potok a Ostružník

Olda DVT

České Švýcarsko - Z obce Sněžník přes stolovou horu Sněžník a kolem Vlčího jezera do Děčína v sobotu 13.10.2018

22.03.2020 16:25

Začal podzim, je krásně... jdeme na výšlap ze Sněžníku do Děčína... krásnou přírodou a také kolem jedné technické památky... říká vám něco bifurkace?... ne?... tak čtěte tuto fotoreportáž... bifurkace je rozdělení vodního toku do dvou povodí... nejznámější je rozdělení Orinoka... jenže my ho máme tady u Sněžníku také!... Reportáž je zde:

Ze Sněžníku kolem Vlčího jezera do Děčína

Olda DVT

Záznamy: 31 - 40 ze 270
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>